Co robić by długo żyć?

dekalog długowieczności, długość życia, sędziwy wiek, codzienne wypróżnianie, nieodpowiednia przemiana materii,  stan dobrego zdrowia, tajemnice długowieczności, kuracja odmładzająca indian

Sędziwy wiek

Nasza egzystencja nieustannie się wydłuża. Nie jest to bez wątpienia normą dla nas wszystkich, ponieważ długość życia zależy od bardzo wielu czynników. Do tych najważniejszych należą: uwarunkowania genetyczne, styl życia, zachowania prozdrowotne. Nie są to wszystkie okoliczności, które to wpływają na długość życia. Jest ich bardzo dużo. Aby osiągnąć późną starość musimy się troszczyć o zdrowie przez całe życie. Wielkim błędem jest nagła zmiana, gdy nasze zdrowie ulega pogorszeniu. Tylko dzięki nam samym możemy dożyć starości i to w doskonałej kondycji.

Bardzo ważną sprawą, a przez wielu lekceważoną jest codzienne wypróżnianie. To właśnie m.in. tą drogą opuszczają nasz organizm szkodliwe pozostałości po przemianie materii. Jeśli to nie jest u nas uregulowane to czym prędzej powinniśmy się z tym problemem uporać. Nieodpowiednia przemiana materii to zwykle początek chorób chronicznych. Na co dzień wraz z przyjmowanym pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi wiele szkodliwych substancji, które później nasz przepracowany organizm próbuje się pozbyć. Do tego powinniśmy od czasu do czasu oczyścić żołądek i wątrobę.

Stanu dobrego zdrowia nie można osiągnąć bez zdrowego serca. Powinniśmy dbać o odpowiednie ciśnienie krwi. Przede wszystkim nadciśnienie jest bardzo niekorzystne. Powinniśmy też zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu. Ostatnio coraz bardziej na łatwiznę, bo przecież lepiej jest posiedzieć, a najlepiej poleżeć na kanapie i pooglądać sobie kolejny odcinek naszego ulubionego filmu. Wejdź na stronę serwisu Medico.seomex.pl i przeczytaj nie tylko o długowieczności. Jest tam wiele innych przydatnych porad, które pomogą Ci wybrnąć w wielu chorób. Zapraszamy.