Karty kredytowe visa i mastercard

Limit kredytowy

Zastanawiasz się, czy dobrze jest mieć kartę kredytową? Czy jest Ci ona potrzebna? Karta kredytowa visa lub MasterCard jest kartą płatniczą z limitem kredytowym udzielanym przez agencję finansową czyli bank np: BNB Paribas itp. Płatności robione za pomocą karty kredytowej banki rozliczają w ramach udzielonego limitu kredytowego.

Co to jest karta kredytowa?

Karta kredytowa MasterCard lub Visa jest bardzo przydatnym narzędziem płatniczym. Posiadanie i użytkowanie karty kredytowej daje posiadaczowi wiele profitów. Aczkolwiek oprocentowanie limitu kredytowego karty jest trochę większe od kredytu, jednak jest okres bezprocentowy. Jeżeli zatem używający spłaci dług karty kredytowej w swoim czasie, to nie będzie obciążony odsetkami.

Najlepsze karty kredytowe

Które karty kredytowe są najlepsze? Obecnie mamy w tej chwili bardzo wiele kart kredytowych. Która najlepsza? Do wyboru karty trzeba podchodzić indywidualnie, gdyż firmy przedstawiają oferty bardzo zróżnicowane.Część kart ma w formie bonusu kilkuprocentowy do nawet kilkudziesięciu procent zwrotu za zakupy tzw. cashback.

 

Korzyści z używania karty kredytowej

 

Inne karty oferują kilkuprocentowy zwrot za zakup paliwa. Można uzyskać również rabat na zakupy w konkretnych firmach czy witrynach internetowych. W niektórych przypadkach nie korzystanie z karty kredytowej zwalnia posiadacza karty z opłat. Instytucje rywalizują między sobą w wielkości oferowanego limitu kredytowego. W Cardinie np.: za pierwszy rok stosowania karty kredytowej nie ma opłat.

 

Porównanie kart kredytowych

 

Na witrynie Karty kredytowe proponowane są różne karty z dołączonymi profitami za korzystanie. Aby wybrać kartę optymalną musimy bez emocji zrobić porównanie kart kredytowych i wybrać tą która naszym zdaniem powinna być dla nas najlepsza. Musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na wysokość limitu kredytowego, żeby nie był dla nas za niski.

W takim razie czy warto mieć kartę kredytową? Jeżeli dysponujemy dyscypliną w finansach to zdecydowanie tak. Jeśli natomiast brak nam dyscypliny finansowej to trzeba koniecznie się zastanowić. Korzystając z karty nierozważnie możemy w krótkim czasie popaść w zadłużenie.

Podobne wpisy

Zdolność kredytowa

Porównanie kont bankowych