Akupresura – leczenie uciskami

Akupresura

 akupresura w praktyce, leczenie uciskami, masaż chiński, stosowanie masażu punktowego

Akupresura masaż punktowy

Inaczej masaż uciskowy nazywamy akupresurą i wywodzi się z Chin. Akupresura jest praktykowana ponad 5 000 lat. Masaż punktowy polega na stymulacji czyli uciskaniu pewnych miejsc na ciele, a właściwie na meridianach. Meridiany to kanały energetyczne, przez które przepływa w naszym ciele.

Gdy następuje zachwianie przepływu energii następują zaburzenia w naszym ciele, czego następstwem jest wystąpienie choroby. Medycyna chińska podchodzi do zagadnienia całościowo, nie ma podziału na ciało i duszę. W akupresurze poprzez stymulacja konkretnych miejsc na ciele uaktywniamy przepływ energii i następuje równowaga sił życiowych.

Stosowanie masażu punktowego

Stosują akupresurę mamy możliwość samemu zadbać na nasze zdrowie i samopoczucie przy wykorzystaniu naturalnych możliwości organizmu ludzkiego. Masując niektóre punkty wpływamy na ukierunkowanie niewłaściwie przepływającej energii. Medycyna chińska inaczej podchodzi do choroby i pacjenta niż medycyna klasyczna czyli konwencjonalna. Medycyna klasyczna skupia się na likwidowaniu objawów, a do samej choroby nigdy nie dociera.

Po zaaplikowaniu medykamentów ustępują objawy choroby, pacjent czuje się dobrze, ale choroba nie zostaje wyleczona. Inaczej jest w medycynie chińskiej z której to wywodzi się akupresura. Stymulując ręką konkretne punkty na ciele dochodzi do udrożnienia przepływu energii życiowej i przyczyny choroby wraz z objawami ustępują.
Bardzo prosty i efektywny sposób, by bez wsparcia lekarstw i specjalistów odzyskać zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Podobne wpisy

Uzdrawianie alternatywne