Zdolność kredytowa

W okolicznościach, kiedy nie wiemy, czy posiadamy zdolność kredytową czyli czy nasze dochody są wystarczające, żeby złożyć podanie o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny mamy do dyspozycji kalkulator zdolności kredytowej. Narzędzie to jest zupełnie darmowe i nie zobowiązujące do niczego. Za pomocą kalkulatora kredytowego natychmiast dowiadujemy się czy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca.

Nabywając mieszkanie, dom lub jakąś inną nieruchomość musimy jeszcze znać wartość nieruchomości jaką kupujemy. Nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ także na tej stronie mamy do dyspozycji kalkulator kosztów zakupu nieruchomości.

Gdy już nasza zdolność kredytowa jest znana, wartość nabywanej nieruchomości trzeba poznać szczegóły wnioskowanego kredytu. Idealnie sprawdzi się w tej sytuacji kalkulator oprocentowania kredytu. Wówczas już tylko pozostaje nam do wyboru instytucję finansową czyli bank z określonym kredytem lub pożyczką, jeżeli przeznaczeniem kredyty nie będzie zakup nieruchomości tylko zakup wyposażenia domu, zakup samochodu, wyjazdu na wczasy itp.

Podobne wpisy

Karty kredytowe visa i mastercard

Porównanie kont bankowych